Dzisiaj jest czwartek, 23 listopada 2017 | Adeli, Klemensa, Orestesa

tratwa

Piłka ręczna - KIF Kolding Kopenhaga przegrywa w końcówce meczu ze znakomitą polską drużyną

16.11.2015 Federacja Polonia Drukuj

Mecz Ligi Mistrzów pomiędzy duńskim KIF Kolding Kopenhaga i Vive Tauron Kielce rozpoczął się piękną ceremonią.

Cisza
Międzynarodowy Związek Piłki Ręcznej postanowił uczcić pamięć piątkowych ofiar ataków terrorystycznych w Paryżu. Ten piękny i wzruszający hołd połączył wszystkich zgromadzonych w Brøndbyhallen w niedzielę 15 listopada 2015 r. Całkowicie wypełniona arena piłki ręcznej długo milczała w pięknym geście szacunku dla Paryża.

Mecz w rozgrywkach Ligi Mistrzów przez dłuższy czas wydawał się przebiegać pomyślnie dla KIF Kolding Kopenhaga, jednak skończył się porażką 25-33, a to oznacza, że KIF Kolding Kopenhaga nadal ma dwa punkty po siedmiu meczach w grupie. Tym samym duński zespół jest ostatni w puli, która liczy osiem drużyn.

Gra obu drużyn była w pierwszej połowie wyrównana, największa przewaga bramkowa przypadła jednak KIF Kolding Kopenhaga. Drużyna gospodarzy miała kilka razy przewagę dwóch bramek.

KIF Kolding Kopenhaga wyszła na przerwę z przewagą 13-12. Piłka targała siatkę bramki za doświadczonym polskim bramkarzem Sławomirem Szmalem, który jest tylko jedną z gwiazd Vive Tauron Kielce. Drużyna ta liczy też takie osobowości jak prawoskrzydłowy Ivan Čupić, grający na linii Julen Aguinagalde i pomocnik Karol Bielecki.

Szmal

Na początku drugiej połowy gra nadal była wyrównana, aż drużyna Vive Tauron Kielce, piętnaście minut po rozpoczęciu drugiej połowy, wyszła na prowadzenie 22-20 po bramce Aguinagalde.

Duński zespół w całym meczu pokazał imponującą walkę. Ostatecznie KIF Kolding Kopenhaga nie mógł sprostać polskim gościom, którzy pod koniec meczu zdobyli poważną przewagę. Drużyna gospodarzy musiała opuścić parkiet z wyraźną porażką.

KIF Kolding Kopenhaga i Vive Tauron Kielce spotkają się ponownie za tydzień, kiedy rozpocznie się runda rewanżowa Ligi Mistrzów.