Nicki Bille zdobył bramkę w swoim debiucie w Polsce

15.02.2016 | Federacja Polonia

Duńczyk Nicki Bille Nielsen pojawił się na tablicy wyników, gdy Lech Poznań przekonująco pokonał Termalicę Nieciecza 5-2 w niedzielę 14.02.2016 r.

Polska ekstraklasa nie jest miejscem, gdzie często można zobaczyć znanych duńskich piłkarzy. W niedzielę zadebiutował w niej duński napastnik Nicki Bille Nielsen, który przeszedł z Esbjerg FB i Alka Superliga do Lecha Poznań. Nicki Bille był w wyjściowej jedenastce gdy jego zespół w niedzielę po południu podejmował debiutujących w tym sezonie w ekstraklasie piłkarzy z Niecieczy.

Mecz obfitował w bramki. Rozpoczęli gospodarze, kiedy Szymon Pawłowski w 11 minucie zdobył bramkę dla Lecha Poznań. Trzecia minuta przed przerwą była udana z duńskiego punktu widzenia, gdyż Nicki Bille Nielsen trafił do siatki na 2-0.

Nicki Bille

Goście niespodziewanie wócili do gry, gdy Wojciech Kędziora najperw strzelił bramkę kontaktową, a później wyrównującą. Inicjatywę na nowo przejął Lech Poznań i Pawłowski strzelił kolejną bramkę na 3-2. Nicki Bille został zastąpiony w 88 minucie przez Dawida Kownackiego, który w doliczonym czasie zdobył bramki na 4-2 i 5-2.