Piłka ręczna - opinie po meczu: To było bardzo ciężkie spotkanie

24.11.2015 | Federacja Polonia

22.11.2015 - Mistrzowie Polski Vive Tauron Kielce pokonali we własnej hali KIF Kolding Kopenhaga 33:31 (13:14) i zdobyli kolejne dwa punkty w Lidze Mistrzów.

Henrik Hansen Kronborg (trener KIF Kolding Kopenhaga) - Po pierwsze chciałbym pogratulować drużynie gospodarzy. Zagrali¶cie bardzo dobry mecz, my także. Podobnie było w zeszłym tygodniu. Grali¶my dobre zawody w Kopenhadze przez 45 minut, dzi¶ przez 59. Mogli¶my mieć więcej szczę¶cia i zdobyć tu w Kielcach punkt. Teraz musimy postarać się zdobyć dwa punkty w sobotnim meczu z Barcelon±.

Vive KIF

Bo Spellerberg (KIF Kolding Kopenhaga) - Jestem trochę smutny. Zagrali¶my dzi¶ dobry mecz i wydaję mi się, że zasłużyli¶my na punkt. Nie zmienia to faktu, że w tym sezonie gramy coraz lepiej. Z meczu na mecz się poprawiamy. Wiem, że je¶li będziemy grać tak dalej możemy powalczyć o punkty w kolejnych meczach Ligi Mistrzów. Jestem smutny, ale drużyna Vive Tauron Kielce rozegrała bardzo dobrze i m±drze ostatnie minuty meczu.

Vive KIF

Talant Dujszebajew (trener Vive Tauron Kielce) - Oczywi¶cie jestem bardzo zadowolony, dziękuję moim zawodnikom za pracę i kibicom za wsparcie. Walczyli¶my przez całe 60 minut - to było bardzo ciężkie spotkanie. Zespół KIF jest bardzo do¶wiadczony. Takie nazwiska jak Spellerberg, Jørgensen, Hvidt, Laen mówi± same za siebie. Dzi¶ nie zagrali¶my najlepszych zawodów ani w ataku ani w obronie. W pierwszej połowie nasz atak nie wygl±dał tak, jakbym chciał. W drugiej było już lepiej za to obrona to była tragedia. KIF zagrał bardzo m±dre zawody. Najważniejsze, że mamy dwa punkty.

Vive KIF

Julen Aguinagalde (Vive Tauron Kielce)- W zeszłym tygodniu wygrali¶my na wyjeĽdzie w Kopenhadze duż± różnic± punktów. Ale wiadomo, to jest KIF - bardzo do¶wiadczony zespół. Mamy do nich wielki szacunek. Dzi¶ pokazali dobr± piłkę ręczn±, ale najważniejsze, że dwa punkty zostały w domu.