Dar Młodzieży wypłynął w rejs dookoła świata. Podróż ma promować Polskę w 100. rocznicę odzyskania niepodległości. czytaj więcej.

Piłkarz Broendby IF Kamil Wilczek został wybrany najlepszym piłkarzem kwietnia w duńskiej Alka Superlidze. czytaj więcej.

Lech Poznań wygrał wczoraj z Zagłębiem Lubin 1:0.

Złote kolano Gytkjaera dało zwycięstwo! czytaj więcej.

Kamil Wilczek w głównej roli

Drużyna Brøndby uzyskała w czwartek 19 kwietnia ważne zwycięstwo w meczu o pierwsze miejsce duńskiej Superligi, kiedy drużyna pokonała FC Midtjylland z wynikiem 3: 2. Brøndby umocniło się na pozycji lidera i ma 3 punkty przewagi nad FC Midtjylland. czytaj więcej.

Ukazał się setny numer kwartalnika „Informator Polski”, a w nim m.in. tekst pt. „Nadia z Afganistanu”. Zachęcamy do lektury.

„Każdy cudzoziemiec, który puka do naszych drzwi, jest okazją do spotkania z Jezusem Chrystusem” - papież Franciszek czytaj więcej.

Czarny Marsz Skłodowskiej

Już niedługo ukaże się setny numer kwartalnika „Informator Polski”, a w nim m.in. tekst pt. „Czarny Marsz Skłodowskiej”. Zachęcamy do lektury. czytaj więcej.

Piła. Hans Nielsen Honorowym Obywatelem Miasta Piły!

Legenda żużla stała się częścią historii Piły. czytaj więcej.

W Nowej Soli powstanie fabryka czekolady.

Przyjmie do pracy ponad 100 osób. Inwestorem jest duńska grupa Toms. czytaj więcej.

Morten Duncan Rasmussen strzelcem zwycięskiej bramki w meczu swojego polskiego klubu wygranym 2-1 z Wisłą Płock

Szczecin, 24.02.2018 Morten Duncan w zimowym okienku transferowym przeniósł się z AGF Aarhus do Pogoni Szczecin, a w sobotnim pojedynku z Wisłą Płock Duńczyk zdecydował o zwycięstwie swojej drużyny. czytaj więcej.

Morten „Duncan” Rasmussen piłkarzem Pogoni Szczecin!

Duński napastnik związał się z klubem na najbliższe 1,5 roku, z opcją przedłużenia o kolejny rok. czytaj więcej.

Nabór uczestników II Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Rozpoczął się nabór uczestników II Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, który odbędzie się w terminie od 6-11 czerwca br. – w tym samym czasie, co Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. czytaj więcej.

XIII Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne ,,Krynica-Zdrój 2018”

Igrzyska odbędą się na terenie gminy Krynica-Zdrój w dniach 25 luty -03 marca 2018 r. czytaj więcej.